Jak si vybrat vysněné bydlení, které má smysl?

Jeden z největších životních kroků, které v životě podnikneme – koupě nového bydlení. Ikdyž se tato událost nedá srovnat s významností narození dítěte, je to jeden z nejpodstatnějších okamžiků, který je spojený i se spoustou stresu a úsilí. Jak to vymyslet, tak abyste si mohli koupit vysněné bydlení, ale zároveň to mělo smysl nebo případně se z toho stala investice?

Je několik způsobů, jak ke koupi nemovitosti přistoupit. Já mám pro vás několik základních tipů, které vám ušetří spoustu zmatků a případných problémů.

1. Nespěchejte

Nejhorší rozhodnutí se dělají pod časových presem. Ikdyž vás to může stát nějaké peníze, velmi doporučuji neopouštět nebo nezřizovat si výpovědní lhůtu z bydlení předtím, než máte skutečně vybráno a nemáte jasno ve všech detailech.

2. Najměte si odborníka

Hodně se v dnešní době propaguje myšlenka nevyužívání služeb realitních kanceláři a odborníků. Problémem je, že s koupí nebo prodejem nemovitosti je spoustu záležitostí, na které nemusíte myslet. Sám to z praxe vím. Už několikrát jsem pomáhal majitelům, kteří podepsali nevýhodnou smlouvu. Rozhodně doporučuji, najděte si na to odborníka.

3. Přemýšlejte do budoucnosti

Trh nemovitostí se vyvíjí. Ceny se mění a majitelé často ani netuší kolik jejich nemovitost hlavně stojí. Pokud nyní kupujete nový dům nebo byt zamyslete se nad trendem v oblasti, ve kterém se nemovitosti nachází. Pokud zvolíte správně, vaše nemovitost bude mít za několik let mnohem větší hodnotu, než za kterou jste ji koupili! A s tím se dají dělat zajímavé věci.

4. Zamyslete se nad využitím

Často se nemovitost kupuje bez pomyšlení na to, jaké bude její reálné využití. Pokud kupujete nemovitost pro teď, velmi pravděpodobně budete v následujících několika letech řešit její rekonstrukci nebo prodej. Pokud si tuto skutečnost uvědomíte, budete moct koupi a nastavení celého obchodu uzpůsobit vaším potřebám.

5. Pozor na špatné hypotéky

Při financování nemovitosti máte spoustu možností. Většinou nicméně skončíte u hypotéky. Nicméně každá hypotéka má trochu jiné parametry a nastavení. Ne každá se hodí pro váš případ. Velmi doporučuji, abyste před podepsáním pečlivě zkontrolovali, co vlastně podepisujete, případně se opět obrátit na profesionála. Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se!

Koupě nemovitost je radost, ale může mít spoustu překážek. Pokud řešíte jakýkoliv problém nebo situaci neváhejte se na mě obrátit. Velmi rád vám s čímkoliv poradím.

Kontaktujte nás